کورکورها-kites

کورکورها-kites(تعداد گونه ها :4)

بال‌های دراز و زاویه‌دار و دم دوشاخه دارند ، پرواز آنها سبک و توام با بالبازروی است
نــر و ماده آنها همشکل می باشد و روی درخت‌ها آشیانه می سازند
پرندگان این گروه ( کورکورها ) گاهی از لاشه حیوانات نیز تغذیه می کنند

عقاب دریایی دم سفید - 3.0 out of 5 based on 3 votes

عقاب دریایی دم‌سفید ۶۹ تا ۹۲ سانتیمتر طول دارد، فاصلهٔ میان بال‌هایش ۱۸۲ تا ۲۴۴ سانتی‌متر است. ماده‌ها با ۴ تا ۶٫۹ کیلوگرم وزن قدری از نرها که ۳٫۱ تا ۵٫۴ کیلو وزن دارند بزرگترند. با این قواره عقاب دم‌سفید چهارمین عقاب بزرگ دنیا است.  ، عقابی درشت جثه با بال‌های بسیار بزرگ و پهن که در انتها گرد است . سری بزرگ و پیش آمده دارد ، پرنده بالغ به وسیله دم کوتاه سفید رنگ با انتهای سه‌گوش ، سر قهوه‌ای کمرنگ و منقار زرد کلفت تشخیص داده می شود . پرنده نابالغ سر ، دم و منقار قهوه‌ای مایل به سیاه دارد ، ولی به خاطر کوتاه‌تر بودن محسوس دم و مثلثی بودن انتهای آن از عقاب طلایی که انتهای دمش چهارگوش است ، مشخص می گردد ( دم عقاب طلایی نابالغ در قاعده سفید رنگ است ) . ساق پاهایش پر ندارد و با بال‌های راست بالباز اوج‌گیری می کند و در این حالت شبیه لاشخورها بنظر می رسد . برای صید ماهی در نزدیکی آب پرواز می کند و گاهی برای گرفتن آن در آب فرو می رود ، از پرندگان ، تا اندازه اردک و از پستانداران تا اندازه گوزن‌های متوسط را می تواند شکار کند . از لاشه‌ها نیز تغذیه می کند

اطلاعات بیشتر در مورد: عقاب دریایی دم سفید
عقاب دریایی پالاس (عقاب ماهیگیر پالاس) - 4.8 out of 5 based on 5 votes

عقاب دریایی پالاس (عقاب ماهیگیر پالاس) 61 تا 88 سانتی‌متر است؛ به طور کلی عقاب دریایی پالاس از لحاظ رفتار و طرح کلی بدن شبیه عقاب دریایی دم سفید است . پرنده بالغ با سر و بالاسینه تقریبا سفید و دم سفید با انتهای سیاه به آسانی تشخیص داده می‌شود پرنده نابالغ خیلی شبیه نابالغ عقاب دریایی دم سفید است ولی دمی درازتر و تیره‌تر و بال‌هایی کوتاه‌تر دارد .
 نر و ماده همشکل، اما ماده 20 درصد بزرگتر از نر است. منقار کوچک و پرو بال قهوه ای تیره است. دم نوار سفید پهنی دارد و حاشیه ی انتهایی آن سیاه است. سر و گردن قهوه ای روشن مایل به صورتی است که تا داخل رنگ زرد قهوه ای گردن امتداد می یابد. پرهای پروازش به رنگ تیره و انتهای آن سیاه رنگ است.پ این پرنده از حیوانات آبزی، که به آسانی شکار شده و همچنین کلاغ سیاه تغذیه کرده و گاهی نیز به منظور تهیه ی آسان غذا در اطراف نواحی مسکونی پرسه می زند.

اطلاعات بیشتر در مورد: عقاب دریایی پالاس (عقاب ماهیگیر پالاس)
کور کور ( کور کور سیاه ) - 4.8 out of 5 based on 4 votes

کورکور سیاه 56 سانتیمتر طول دارد و جثه اش متوسط است. شبیه کورکور حنایی است با این تفاوت که شکاف دمش کمتر است و در پرواز به شکل منحنی مانند دیده می شود. نر و ماده همشکل اند اما پرنده ی ماده اندکی بزرگتر است. پرو بال قهوه ای چرکی، پوشپرهای فوقانی بال کمرنگ، شکم خرمایی، سر اندکی خاکستری، منقار سیاه؛ که قاعده اش زرد رنگ است. و انگشتان نسبتا کوتاه است. پرو بال پرنده ی نابالغ روشن تر است و خال های بیشتر و درشت تری دارد و پوشپرهای فوقانی کمرنگ تر و دمش دراز است.
عادات تغذیه‌اش شبیه کورکور حنایی است ولی ماهی‌های مرده را نیز می‌خورد . هرجا که تعدادشان زیاد باشد به‌سرعت گرد لاشه‌ها جمع می شوند ؛ هنگام بالبازروی ، بالهایش را افقی و در سطح بدن نگاهمیدارد  ( نه به شکل V مانند سنقر تالابی )

اطلاعات بیشتر در مورد: کور کور ( کور کور سیاه )
کور کور حنایی - 4.4 out of 5 based on 5 votes

 کورکور حنایی  61 سانتی متر طول دارد. نر و ماده همشکل اما ماده حدود 5 درصد بزرگتر از نر است. دم زیبا و در انتها دو شاخه و به شکل «8» است . پر و بال به رنگ قرمز بلوطی، روتنه و دم دارای لکه های سفید زیبا، سر کرمی سفید و شاهپرهای انتهایی بال سیاه رنگ است. پرو بال جوجه ها کمرنگ تر است و انتهای شاهپرهای بال سفید و روتنه و بالهای کمرنگ تر از پرنده ی بالغ است. هنگام فرود آمدن بر شکار بالها را پهن می کند و مانند کورکور سیاه، شکارچی و همه چیز خوار است. از پستانداران کوچک و جوجه ی پرندگان، سگ مرده یا زخمی شده و بعضی از حشرات تغذیه می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد: کور کور حنایی

همکاران ما

Arthur Morris/www.BIRDSASART-blog.com     

  دانشنامه پرندگان ایران برنده تندیس طلایی بهترین سایت علمی ایران